Zbilansowana dieta jest podstawą dla dobrego samopoczucia i wysportowanej budowy ciała. Wiele osób zastanawia się nad zmianą swoich nawyków żywieniowych, ale nie mają pomysłu, jak zacząć. Zbilansowana dieta to potrawy zbilansowane, dostarczające wszystkich koniecznych elementów odżywczych dla Twojego ciała. Bardzo dużo składników odżywczych gwarantują nam warzywa i owoce.

Respektując oczyszczającą dietę należy jeść ich jak najwięcej. Warzywa i owoce bogate są w witaminy a także błonnik pokarmowy. Warzywa i owoce powinny być zawarte w każdym posiłku. Prowadząc zdrową dietę warto jeść często, lecz mniejsze porcje.

Zalecane jest jeść 5 razy w ciągu dnia.

Dzięki temu regulujemy poziom glukozy znajdującej się we krwi i zwiększamy tempo metabolizmu. Bezapelacyjnie trzeba wystrzegać się przetworzonych produktów. Mają w składzie niestety zbyt dużo tłuszczów a także konserwantów i chemicznych polepszaczy smaku, a one nie wpływają pozytywnie na nasz organizm. Picie płynów wspomaga dietę. Nawodniany organizm cechuje szybszą przemianę jedzenia w energię, a to sprzyja spalaniu nawagi. Unikaj słodyczy dostępnych w sklepach.

Posiadają tylko puste kalorie, które to odkładają się w naszym ciele w tłuszcz.

Jedzenie tych produktów"słodyczy prowadzi również do próchnicy oraz podwyższonego poziomu glukozy we krwi. Unikaj dodawania do jedzenia soli. W produktach żywieniowych jest jej i tak o wiele za dużo. Ogranicz smażenie. Dla odmiany możesz gotować na parze. Gotowane potrawy np. mięso są o wiele zdrowsze.

Dostosowanie wszystkich wspomnianych zmian może wydawać się awykonalne, ale weźmy pod uwagę, jaki to ogromny zysk dla naszego ciała..


<< Poprzedni
Następny >>