Na odcinku ostatnich kilku lat, stan na rynku nieruchomości we Wrocławiu znacznie się zmienił. Jeszcze mniej więcej pięć lat wstecz byliśmy w stanie kupić świeże kawalerki w tym mieście za całkiem przystępną cenę. Niestety, obecnie kwoty nowoczesnych mieszkań we Wrocławiu są podobne do tych, które na przykład obowiązują w mieście stołecznym Polski lub na Pomorzu. Dlaczego tak się dzieje? Na to pytanie odpowiadamy w niniejszym tekście!

Przyczyną wzmocnionego ruchu na dolnośląskim rynku nieruchomości, którego wynikiem jest budowa nowoczesnych lokali, jest przede wszystkim spora migracja do tej miejscowości Dolnego Śląska. Dobra sytuacja ekonomiczna tego regionu, a także stale polepszające się uwarunkowania pracownicze, przyciągają so siebie sporo ludzi którzy pragną poprawić stan własnego bytowania. Sporym rozwojem charakteryzuje się dziedzina IT i to właśnie Ci specjaliści są tutaj najbardziej poszukiwani. Efektem nawału nowych mieszkańców mieściny jest bardzo duży popyt na lokale mieszkalne. z tego powodu deweloperzy decydują się powstawanie inwestycji na terenie całego Wrocławia.

Dużą powodzeniem chwalą się Krzyki czy Grabiszyn.

Jednak znajdują się klienci drogich mieszkań, nawet na przedmieściach takich jak Nowe Żerniki. Kolejnym powodem, który przesądza o natężonym ruchu mieszkaniowym, jest napływ młodych ludzi do Wrocławia. Dzieje się tak poprzez konkurencyjność uczelni, które przyciągają do się studentów nawet z najdalszych krańców Polski. W powiązaniu z tym właściciele mieszkań mogą pozwolić sobie na ustalanie dużych miesięcznych czynszów. Szacuje się, że przeciętny koszt wynajęcia jednoosobowego pokoju wynosi około osiemset złotych za miesiąc..
Więcej informacji tutaj: Nowoczesne mieszkania we Wrocławiu

<< Poprzedni
Następny >>