Sezon wakacyjny zbliża się , więc rodacy coraz poważniej myślą nad metodą spędzenia swojego urlopu. Znamy kilka popularnych metod spędzania przez rodaków urlopu. Poniżej wymieniono najczęstsze
1) morze albo góry w kraju
Cały czas najpopularniejszy azymut naszych podróży urlopowych. Nadbałtyckie miasteczka i górskie miasteczka są wciąż chętnie nawiedzane przez familie z pociechami. W 2016 roku miały rekordowe zagęszczenie turystów od lat, co według wielu obserwatorów ma związek z wprowadzeniem przez rząd programu pomocowego 500+. Najczęściej na takie wyjazdy wybieramy się za pomocą pociągu lub własnego samochodu
2) Wakacje katalogowe
Zwiększającą estymą cieszą się zagraniczne, zorganizowane wyjazdy wraz z pośrednikiem.

Biuro podróży załatwia wtedy transport, rezerwuje luksusowy hotel, a gościom pozostaje tylko radować się z darmowego jedzenia i picia w wykupionych restauracjach czy barach. W ofercie zazwyczaj znajdują się też organizowane tripy po okolicy, za które jednak trzeba więcej się wykosztować. Najpopularniejszymi miejscami docelowymi w omawianej sytuacji są Hellada, Hiszpania,Italia czy Chorwacja. Poprzez niestabilną atmosferę w krajach arabskich zmalała chodliwość tego kierunku. W tym roku biura podróży przewidują niespotykaną liczbę chętnych na zagraniczne podróże.
3) Wczasy u rodziny
Wielu z nas ma rodzinę w niewielkich miejscowościach, lub w ciekawie zlokalizowanych okolicach i to tamplanuje swoje wakacje. Chcemy uciec od aglomeracyjnego hałasu i zgiełku wobec czego jedziemy na obszary niezurbanizowanepo to aby wypocząć i zrelaksować się na łonie przyrody.
4) Wakacje Polaka czyli okres remontów
Cały czas duże grono Polaków własny urlop wypoczynkowy spędza nastaraniach usprawnienia własnych warunków mieszkaniowych. podczas urlopu odświeżamy kolor ścian, wymieniamy podłogę, czy odrestaurowujemy toaletę Po czasie spędzonym na takim "wypoczynku" wracamy do pracy czekając na następny rok i na kolejną sposobność do wypoczynku..
.
Spójrz na to teraz: zielona kawa gdzie kupić