Przygotowujesz sobie kanapkę na śniadanie lub szykujesz obiad dla najbliższych. Czy rozmyślasz wówczas o tym, co tak naprawdę oznacza rozsądne jedzenie i na czym ono polega? Więc jedzeniem nazywamy cykl, który polega na dostarczeniu każdej żywej komórce naszego organizmu pokarmu. Dzięki temu procesowi nasze organizm bytuje oraz może właściwie działać i realizować swoje bytowe działania. Jednakże pod obserwację należy wziąć również to, co spożywamy i pijemy, bo tylko zdrowy styl żywienia zapewni naszemu ciału bardzo wysoką jakość jego działania. Spójrzcie, że jedząc nazbyt skąpo oraz nieregularnie jesteśmy narażeni na gwałtowny spadek wagi, a co za tym idzie na niedobór masy ciała i anemię. Jeżeli zaś jemy nazbyt często oraz nazbyt dużo to gwarantujemy sobie nadwagę. Jak sami wiecie nadwaga doprowadza także do licznych groźnych chorób typu: miażdżyca, kłopoty z krążeniem i z mięśniem sercowym.

Właściwe, czyli zdrowe odżywianie się wymaga zatem od nas spożywania odpowiednio przyrządzonego i w odpowiednich ilościach pokarmu.

Co powinien mieć w sobie nasz posiłek tak, by był zdrowy? Otóż w naszym jedzeniu nie może braknąć białek, tłuszczy, węglowodanów, wody, związków mineralnych i witamin.

Jeśli nasze organizm będzie pobierało powyższe związki w prawidłowych liczbach, to powinniśmy spać bez strachu, bo żadna nadwaga, lub niedowaga nam nie zagrażają.

Jak zostało powiedziane wyżej warto zdrowo się posilać, by zapobiec w dużej ilości groźnym chorobom nie tylko postaci fizycznej , lecz również i psychicznej. Dlaczego psychicznej? Gdyż niedobrze pożywione ciało ma kłopoty z pamięcią i skupieniem się. Niektóre ze schorzeń, o czym należy tu obowiązkowo powiedzieć, to choroby długotrwałe takie jak cukrzyca, czy też osteoporoza. Wynikają one także ze złego trybu odżywiania się. Ważnymi regułami zdrowego jedzenia są: regularne jedzenie posiłku, rozmaitość dań, unikanie nazbyt wielkich ilości tłuszczu i cholesterolu, spożywanie w dużej mierze jarzyn oraz owoców, picie dużej ilości wody oraz soków naturalnych, unikanie dużej ilości soli oraz cukru, omijanie alkoholu oraz rzucenie palenia. Jeśli powyższe reguły zostaną spełnione, to mamy stuprocentową pewność, że nasze ciało zdrowo się posila i ryzyko zapadnięcia na wiele chorób maleje. Dlatego też zadbajmy o siebie i kontrolujmy co jemy, bo w zdrowym organizmie, zdrowa duch. .
Podobne wpisy: http://pl.anabolic-power.eu legalne anaboliki

<< Poprzedni
Następny >>