Korekcja uszu, nazywana też w medycznym języku otoplastyką, jest jednym z bardzo często wykonywanych operacji chirurgii plastycznej.

Problem związany z odstającymi uszami bywa dla masy osób (zarówno młodzieży, jak i osób dorosłych) problemem, który bardzo niedobrze ma wpływ na wszelkie aspekty życia. ludzie nie rzadko skarżą się na pomniejszone poczucie własnej wartości, niechęć do towarzyskich biesiad, kłopoty z nawiązywaniem kolejnych relacji, a a jeśli chodzi o dzieci i nastolatków objawiają się także martwiące oceny w szkole i odcięcie od rówieśników.

dzieje zabiegu jakim jest zabieg korekcji uszu sięga XIX wieku, kiedy to jeden z niemieckich specjalistów - Johann Friendrich Dieffenbach dokonał po raz pierwszy plastyki uszu (był to jednak zabieg zrobiony po urazie uszu).

tak naprawdę zabieg korekty uszu ze z powodów estetycznych został pierwszy raz zrobiony w 1881 roku w dwóch częściach. jednak w 1890 roku zmieniono wykorzystane techniki tak, aby blizna po wykonaniu operacji była jak najmniej do zauważenia. pierwszą sprawą przed przeprowadzeniem zabiegu korekcji małżowin usznych jest oczywiście rozmowa z chirurgiem plastycznym lub otolaryngologiem, który kwalifikuje chorego do operacji korekcji małżowin usznych.

pierwszym powodem kwalifikującym do zabiegu korekcji uszu są widoczne odchylenia od anatomicznego kształtu i położenia uszu.

operacja powinien być wykonany u ludzi, u których schorzenie powoduje zauważalne obniżenie jakości życia, kłopoty z adaptacją w społeczeństwie czy problemy zawodowe w przypadku zawodów, w których wymagane jest zakładanie ochronnego okrycia głowy - hełmu czy kasku..
Moja firma: geburtstagsgrüße kostenlos