Jest to niezmiernie nowoczesna forma zarządzania własnym kontem bankowym, bowiem do sprawdzenia stanu konta wystarczy jedynie specjalny kod dostępu jaki otrzymujemy razem z kartą do bankomatu.

Umożliwia to stałą kontrolę wysokości kwoty jaką mamy na swoim rachunku bankowym, wszystkie zmiany są bezzwłocznie rejestrowane oraz pokazują się w saldzie konta wszelkie operacje przeprowadzone na nim. Zezwala to nam na kontrolowanie przykładowo czy rata kredytu już została odciągnięta, lub ewentualnie czy wpłacono pieniądze za zbyty telefon na aukcji internetowej. Zastosowań tego typu konta jest w rzeczywistości dużo, od możliwość płacenia rachunków do zakupu za jego pośrednictwem karty doładowującej do telefonu lub też zapłacenia rachunku w sklepie internetowym.

Korzysta z niego coraz to więcej młodych osób, jakie w dziennym biegu, chcą mieć stały dostęp do swoich środków na koncie i dysponować nimi.

Także jest to wygodny sposób dla przedsiębiorców posiadających konto internetowe, jakie służy do wpłat za zakupiony przez konsumentów towar. By skonstruować swoje własne konto bankowe wystarczy jedynie udać się do najbliższej placówki banki w którym chcemy je mieć, i powiadomić o takim zamiarze pracownika. Poda on dokumentnie jakie typy kont są aktualnie dostępne w ofercie banku i wspólnie z nami wybierze najkorzystniejsze dla nas. Następnie zazwyczaj wystarczy nasz dowód i podanie przez nas numeru telefonu, oraz sprawdzenie wszystkich danych w umowie oraz podpisanie jej. Potem w ciągu dwóch tygodni pocztą przyślą nam kartę do bankomatu a także PIN. Po otrzymaniu tych dwóch zaświadczeń jesteśmy w stanie bez skrępowania nazwać się pełnoprawnymi posiadaczami konta bankowego..


<< Poprzedni
Następny >>