W dzisiejszych czasach, gdy jak okiem sięgnąć dookoła nas popularne stało się promowanie atletycznej, foremnej figury każdy z nas przynajmniej raz główkował o zgubieniu nadwagi, żeby sprostać wzorcom urody z bannerów reklamowych.

Wygląd stał się natręctwem wielu z nas, iluzoryczną drogą do bardziej luksusowego bycia i nastroju.

Jest w tym odrobinę racji, bo prowadzenie zdrowego stylu życia, stosowna dieta, czy zażywanie suplementów znacznie doskonali klasę naszego życia codziennego. Przysparza nam potencji i żywotności, posiadamy więcej chęci do udzielania się społecznie, promieniujemy życzliwym stosunkiem i zdecydowaniem. Wiele zależy od poziomu naszej otyłości.

Trochę dodatkowych kilogramów, nie rzutuje bardzo niedobrze na nasze zdrowie somatyczne.

Istotną rangę posiada wtedy dyskomfort psychiczny, wrażenie oddalenia w otoczeniu, brak pewności siebie. Nie umiemy zaakceptować samych siebie, w efekcie tego czujemy się gorsi oraz przesuwamy się na dalszy plan. Wielokrotnie prowadzi to do depresji, ponieważ znakomicie orientujemy się, iż nasz wygląd wpływa znacząco na to, jak jesteśmy przyjmowani przez innych. Jak do gry wchodzi nadwaga, czyli nadprogramowe zgromadzenie tkanki tłuszczowej, które deklasuje wymogi i możności adaptacyjne organizmu.

U kobiet o nadwadze wyraża się, jeśli tkanka tłuszczowa stanowi więcej aniżeli 25% całkowitej masy ciała a u mężczyzn więcej aniżeli 20%.

Testy wykazują, że tego typu otyłość znacznie powiększa ryzyko zapadalności na masę chorób oraz tym samym skraca wyczekiwaną długość życia. Najpopularniejsze dolegliwości, które dotykają osoby otyłe to cukrzyca typu 2, miażdżyca, zatokowatość, nadciśnienie tętnicze lub zawały serca i mózgu. Dlatego, więc jeżeli należymy do grupy osób otyłych warto rozpocząć wojnę o korzystniejsze samopoczucie oraz długotrwałe życie inicjując w codzienne przyzwyczajenia dietę oraz należną suplementację..