Jak przy każdym leczeniu najważniejsza jest diagnoza.Wiadomym jest, że wypadanie włosów pojawia się niemal u wszystkich ludzi rasy białej. Jego natężenie jest zróżnicowane u wielu ludzi. Początki łysienia mogą pojawić się już u 17-letnich mężczyzn. Uistot tracenie owłosienia występuje znacznie rzadziej, po 30 roku życia. Wypadanie włosów limituje wcieranie w skórę głowy soku z czarnej rzodkwi. Niedostatkiem tej metody jest dość intensywny zapach. Naświetlanie włosów i skóry głowy lampą kwarcową znacząco pomaga w kurowaniu utraty owłosienia. Naświetlanie można przeprowadzać co drugi dzień, maksymalni przez osiem minut każdego dnia. Które witaminy zatrzymują łysienie? Witamina B5, nazywana najczęściej kwasem pantotenowym, jest odpowiedzialna także za wypadanie włosów. Jeżeli tej witaminy jest za mało w organizmie to wystąpi szereg objawów – zbyt wczesna siwizna, skurcze w mięśniach i nogach oraz tracenie włosów. Niewielka ilość tej witaminy najczęściej występuje u osób starszych, przemęczonych i narażonych na intensywny i nieustający stres.

Witaminę tę znaleźć można w wątróbce, pstrągach, śledziach, makrelach , pestkach słonecznika, serach, orzechach. Inne witaminy wspomagające wwzmocnienie włosów to B, C, E, a też kwasy tłuszczowe i mikroelementy, na przykład cynk.

Witaminy dobrze jest brać w formie tabletek oraz używać szamponów, odżywek i innych preparatów wzbogacone o te witaminy. Profesjonalne kosmetyki zatrzymują proces utraty włosów oraz wzmacniają je, stymulują do efektywniejszego wzrostu. Pamiętajmy – warto łączyć kuracje wewnętrzne i zewnętrzne, bo tylko taka kompleksowa kuracja pomoże nam radować się zdrowymi oraz trwałymi włosami oraz korzystnie wpłynie na ogólny stan naszego ciała i znacząco poprawi samopoczucie.Mocne włosy są ozdobą kobiet i mężczyzn, dlatego każda płeć powinna dbać o ten element urody..
Wiecej informacji na : tanie a dobre tabletki na odchudzanie

<< Poprzedni
Następny >>