Produkcja filmowa kojarzy nam się na ogół z planem filmowym, kamerami a również konstrukcjami odzwierciedlającymi filmowaną rzeczywistość.

Od czasu do czasu w brukowcach wyłaniają się obrazy z nagrywania scen w mieście, czy przyczep służących aktorom za garderoby. Jednakże realizacja filmu jest dużo bardziej złożonym biznesem. Chcąc mu się bardziej przyjrzeć, należy zwrócić uwagę na rzecz jego aspektów technicznych.

Bez specjalnego wyposażenia nie powstało by bowiem żadne dzieło filmowe. Dzisiaj przedstawiamy kilka realizacyjnych faktów ze świata filmu!

Realizacja produkcji często wiąże się z koniecznością realizowania szeregu czynności na wysokościach. Weźmy pod uwagę chociażby montaż scenografii czy sceny kręcone z górnej perspektywy. Sprzętem, który ułatwia tego klasy prace są podnośniki koszowe. Te maszyny bardzo ułatwiają pracę ekspertów filmowych. Podnośniki koszowe wykorzystywane są do wspomnianego uprzednio montażu czy też demontażu scenografii. Dzięki nim można również urzeczywistniać wyjątkowe ujęcia. Ale to nie wszystko ryzykowne sceny w których aktor przebywa na dużej wysokości, są także wspomagane przez wynajęcie podnośnika koszowego. Często okazuje się, że za pomocą specjalistycznych kamer czy dronów nie udaje się nakręcić tak dobrej jakości materiału filmowego, jak przy użyciu podnośników koszowych. W ostatnim czasie nagrywając jeden z polskich seriali we Wrocławiu, użyto podnośnika koszowego w celu naświetlenia pomieszczeń. Polegało to na montowaniu mocnych lamp na podnośniku naświetlając sceny od zewnątrz..