Jest zachwycającym ośrodkiem miejskim, które swymi atrakcjami może oczarować każdego. Co koniecznie trzeba zobaczyć w trakcie wycieczki po obszarze Krosna? Jakimi zabytkami zachwyca turystów jedno z najbardziej interesujących miast na terenie tak intrygującego regionu, jak Podkarpacie? Choć dla wielu turystów Krosno to przede wszystkim wspaniały rynek oraz znajdująca się w jego pobliżu huta szkła, w trakcie wycieczki po tym mieście można zobaczyć znacznie więcej ciekawych zabytków. Choć mało kto wie o tym, na terenie Krosna można się zetknąć z bardzo ciekawym zabytkiem architektury drewnianej. Jest nim wzniesiony z drewna kościół filialny pw. św. Wojciecha. Co każdy z nas powinien wiedzieć na temat tego wyjątkowego zabytku drewnianego budownictwa? Kościół filialny pw. św.

Wojciecha w Krośnie to jeden z bardziej intrygujących zabytków, jakimi może się pochwalić Podkarpacie.

Jest to bardzo ciekawy przykład drewnianego budownictwa, który pochodzi z XV wieku. Swój obecny wygląd kościół ten zawdzięcza przebudowie z początków XX wieku.

Na uwagę zasługuje sylwetka tej świątyni oraz historyczny charakter, którym do dziś zadziwia ten zabytek. Kto w trakcie wycieczki po okolicy Krosna zajrzy do wnętrza tej budowli, ten będzie mógł ujrzeć wiele ciekawych skarbów sztuki kościelnej. Obok dzieł sztuki utrzymanych w stylu barokowym można tu podziwiać kilka zachowanych pamiątek z okresu średniowiecza. Najważniejszym zabytkiem jest tu rzeźba z XV wieku, która przedstawia św.

Wojciecha.

Uwagę miłośników sztuki przyciąga tutaj także manierystyczna rzeźbaprzedstawiająca Matkę Bożą Niepokalanie Poczętą. Tak ciekawe zabytki sprawiły, że kościół ten jest ciekawym punktem w programie krajoznawczej wycieczki po Krośnie i jego okolicy. Warto pamiętać, iż na terenie Krosna czeka na turystów znacznie więcej zabytków, którym warto poświęcić swój czas. Kto znajdzie w porę tanie noclegi na terenie miasta, ten będzie mógł z uwagą poznawać najciekawsze skarby tego ośrodka turystycznego..
: Szkolenia pracowników w dni wolne od pracy

Zobacz:
Zakup części do samochodu
Proces rozwodowy: co trzeba wiedzieć?
Jakie operacje mogę wykonać na kasie fiskalnej?