Odkąd Polska została partnerem w UE, rodacy zaczęli systematycznie latać po całym terenie Europy. Przede wszystkim jest to spowodowane tym, że tanie korporacje lotnicze zainteresowały się naszym państwem i chętnie otwierają w nim nowe połączenia.

Jeżeli czeka cię pierwsza podróż w przestworzach dobrze zorientować się, jak krok po kroku przygotować się do lotu.

Regulacje dotyczące bezpieczeństwa na pokładzie są niezwykle restrykcyjnie respektowane, dlatego należy prawidłowo spakować dobytek, zwłaszcza podręczny. Na początku należy dowiedzieć się, jaki rozmiar walizki jest dopuszczalny, oraz jaką, maksymalną wagę może bagaż mieć. Otóż w przypadku nieprzestrzegania limitu, trzeba będzie dopłacić.

W bagażu można posiadać kosmetyki, jednak wszelkie płyny muszą być przelane do małych, plastikowych pojemników, mających maksymalnie 100 mililitrów. Całość nie może przekraczać 1000 ml. W bagażu pokładowym nie możemy również przechowywać żywności, która nie znajduje się w oryginalnym opakowaniu. Odstępstwo stanowi wyłącznie jedzenie dla niemowlaka.

sonoscape euromedical.net.pl
Lecz największym wyzwaniem jest na pewno przeprawa międzykontynentalna, trwająca co najmniej 12 godzin. W momencie tak długiej podróży niektóre osoby mogą być narażone na powstawanie zatorów w żyłach, co spowodowane jest brakiem ruchu i trwaniem w siedzącej pozycji. Zwłaszcza panie wystawione są na to niebezpieczeństwo.

Żeby je zmniejszyć, należy tuż przed podróżą udać się na dłuższy spacer, żeby polepszyć ukrwienie kończyn.

Dodatkowo, już w trakcie samego lotu, należy co pewien czas się, i przespacerować się do toalety.

Pierwszy przelot samolotem w ogóle nie musi być stresujemy, trzeba tylko się do niego odpowiednio przygotować. Aby kontrola bagażowa przebiegła bez nieprzyjemnych niespodzianek, warto spakować walizki zgodnie z regulaminem.

Poza tym, w trosce o zdrowie, należy w obliczu dłuższej podróży zatroszczyć się o odpowiednie ukrwienie nóg, aby uniknąć zakrzepów..
<< Poprzedni
Następny >>