Dlaczego współpraca z fotografem ślubnym musi zakończyć się umową?

Kiedyś współpraca z wieloma usługodawcami ślubnymi opierała się na ustnej umowie. Jednak z biegiem czasu wszystko się zmieniło i teraz można zauważyć, że coraz częściej jesteśmy zachęcani do podpisania umowy. Czym jest to spowodowane? Odpowiadamy!

Jasne warunki współpracy

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać, że mamy do czynienia z dokumentem, który w skrócie przedstawia wszystkie warunki współpracy. Co wchodzi w zakres usług fotografa? Na jaki pakiet się zdecydowaliśmy? W jakich godzinach fotograf ślubny Katowice będzie świadczył usługę? Czy będzie obecny już na etapie przygotowań, czy też dopiero w kościele? Kiedy dokładnie będzie wykonywana usługa i w jakim miejscu? To wszystko powinno być wyjaśnione właśnie w umowie, która dla nas będzie podstawą do tego, by ubiegać się o jej wypełnienie, a dla fotografa wskazówką, na co dokładnie się zgodził.

Pewność, że usługa zostanie zrealizowana

Poza tym sporządzenie takiej umowy daje nam też pewność, że usługa zostanie zrealizowana. Jest to umowa wiążącą dla dwóch stron, więc jeśli któraś się wycofa, to będzie pociągnięta do odpowiedzialności.