Trener równowagi – co to takiego?

Trener równowagi to zarówno bardzo przydatne, jak i tajemnicze urządzenie. Dlatego wiele osób do tej pory nie wie, z czym tak naprawdę ma do czynienia. Ty również zaliczasz się do tych osób? W takim razie zajrzyj do poniższego tekstu, gdyż podpowiadamy w nim, czym jest trener równowagi.

Trener równowagi – o czym mowa?

O trenerze równowagi mówi się ostatnio dosyć często, tylko co to właściwie jest? Niektórzy mogą uznać, że to osoba, która daje nam możliwość uczenia się równowagi.

Jednak tak naprawdę trener równowagi to wyjątkowe urządzenie, pod którego nazwą kryje się platforma stanowiąca połączenie piłki fitnessowej oraz stepu. Przyrząd taki jak trener równowagi ma bardzo szerokie zastosowanie – możemy go wykorzystywać podczas treningu nastawionego na poprawę balansu i równowagi, jak również po to, by wzmocnić mięśnie i zwiększyć ich wytrzymałość.

Jednak trener równowagi sprawdza się także w ćwiczeniach gibkościowych i daje korzyści na polu propriorecepcji (czucia głębokiego), dzięki czemu możemy lepiej zrozumieć swoje ciało w przestrzeni.